?>

sokhan

طبعاً اسلام، زنده‌ی به عاشورا و به حسین‌بن‌علی (علیه‌السّلام) است " مقام معظم رهبری"

تاریخ

1397/04/01 جمعه

استاندار خراسان شمالی در آئین درختکاری: منطقه ویژه اقتصادی بجنورد فرصتی برای ترقی و توسعه مرکز استان است

آخرین بروز رسانی: شنبه, اسفند 19, 1396 - 10:31

استاندار خراسان شمالی ضمن ابراز رضایت از روند پیشرفت منطقه ویژه اقتصادی بجنورد، گفت: منطقه ویژه اقتصادی بجنورد فرصتی برای ترقی و توسعه مرکز استان است.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی، محمدرضا صالحی صبح امروز در آئین درختکاری در منطقه ویژه اقتصادی بجنورد، اظهار کرد: باید برای سبز کردن افکار، جامعه، معنویت و زمین بکوشیم و درخت نمادی برای حیات و زندگی است.

وی ادامه داد: همانگونه که موسیقی روح انسان را طراوت می بخشد درخت نیز نمادی احیای زندگی است که با این رسم دیرینه و زیبا برای نسل آینده جاودانگی و سبزینگی را به یادگار می گذاریم.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی با اشاره به اینکه از بین بردن درختان در اسلام مساوی با قطع حیات و نابودی انسانیت است، بر توسعه فضای سبز و حفظ محیط زیست تاکید کرد.

صالحی روز درختکاری در فرصت اندک باقیمانده تا فصل بهار را زمینه ساز سبز کردن افکار دانست و یادآور شد: درخت نماد زندگی و سبز شدن است و از این رو می توان با درختکاری و توسعه فضای سبز در جامعه روح حیات و جاودانگی را توسعه داد.

استاندار خراسان شمالی در بخشی از سخنان خود ضمن ابراز رضایت از روند پیشرفت منطقه ویژه اقتصادی بجنورد، افزود: منطقه ویژه فرصتی مناسب برای توسعه و ترقی مرکز استان را فراهم آورده است.

صالحی زمان بهره برداری از فاز نخست این منطقه را قبل از هفته دولت سال 97 اعلام کرد و گفت: با استقرار گمرک در این منطقه فاز نخست را بهره برداری خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی نیز در این آئین اظهار کرد: به همت این شرکت در هفته درختکاری سال 96، در کمربند سبز منطقه ویژه اقتصادی بجنورد هزار اصله نهال، غرس شده است.

سیاوش وحدت با بیان اینکه در فضای 800 هکتار زمین و ناحیه صنعتی خراسان شمالی، 35 هکتار فضای سبز ایجاد شده است، اضافه کرد: این 35 هکتار شامل 70 هزار اصل نهال و درختی می شود که تا کنون کاشته شده است.

وی ضمن تاکید بر عزم شرکت شهرک های صنعتی استان بر توسعه فضای سبز و توجه ویژه به حفظ محیط زیست، ادامه داد: روند توسعه فضای سبز و نهال کاری در سال 97 نیز با همت ویژه و همکاری نهادهای ذیربط ادامه دارد.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی با اشاره به درختکاری در منطقه ویژه اقتصادی بجنورد به مزایای استقرار سرمایه گذاران در این ناحیه اشاره کرد و افزود: منطقه ویژه اقتصادی بجنورد از مناطق بسیار خوب کشور است که از مهم ترین مزیت های آن می توان به فاصله اندک منطقه ویژه تا مرکز شهر اشاره کرد.

وحدت تصریح کرد: با توجه به این فاصله اندک و مشوق های ویژه شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی برای سرمایه گذاران، امید است در سال 97 شاهد اشتغال پایدار و رونق اقتصادی باشیم.

گفتنی است در این مراسم محمدرضا صالحی استاندار، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی و تنی چند از مسئولان خراسان شمالی، نهالی را در منطقه ویژه اقتصادی بجنورد غرس کردند.

عکس: